Ponuka
Domov»Alkohol»Rum

Rum

(43)

Rum je alkoholický nápoj vyrábaný z melasy, ktorá sa fermentuje a destiluje. Rum sa vyrába vo viacerých krajinách po celom svete, hlavne v Karibiku a Latinskej Amerike, ale aj v Európe, Ázii a Austrálii. V závislosti od krajiny pôvodu a spôsobu výroby sa líšia aj chute rumov. Biele rumy sú väčšinou mladšie a jemnejšie, zatiaľ čo tmavé rumy sú staršie a plnšie. Rum sa používa aj ako základ mnohých kokteilov, ako napríklad mojito, daiquiri alebo piña colada. Jeho výborná chuť a vôňa robia z rumu obľúbený nápoj po celom svete.

1–20 z 43

Cena
Cena: 11 61 
Značka
Plantation4
Bacardi4
Companero3
A.H. Riise3
Bumbu3
Espero3
Zaka2
Don Papa2
Beach House2
Zacapa1
Relicario1
Legendario1
Pampero1
Dictador1
DeadHead1
Captain Morgan1
Matusalem1
Kraken1
El Dorado1
Pyrat1
Demon's Share1
Dos Maderas1
Barceló1
Zobraziť viacZobraziť menej
Obsah alkoholu
Objem balenia
0,739
1,01
Zobraziť viacZobraziť menej

  Všetko o rume

  História rumu

  Rum sa zrodil v koloniálnych časoch ako kreatívny spôsob využitia prebytočnej melasy, vedľajšieho produktu trstinového cukru. Farmári zistili, že ju môžu fermentovať a destilovať , aby vytvorili jeden z najobľúbenejších alkoholických nápojov v Karibiku. Rum si obľúbili najmä námorníci a stal sa obľúbeným nápojom pirátov. V niektorých oblastiach rum slúžil aj ako platidlo.

  Druhy rumu

  Na rozdiel od iných liehovín, ako je bourbon alebo whisky, rum nepodlieha predpisom. To znamená, že liehovarníci môžu vytvárať nekonečné typy rumu pomocou rôznych destilačných techník. Hlavnými druhmi sú biely rum, tmavý rum a korenistý rum. Biely rum zreje veľmi krátko a následne prechádza procesom filtrácie. Je číry a jeho suchá chuť z neho robí dobrú voľbu do mnohých kokteilov. Tmavý rum zreje dlhú dobu a vďaka komplexnému chuťovému profilu ho môžete popíjať aj samotný. Korenené odrody sú výsledkom pridania rôznych korenín, ktoré zvýrazňujú tóny pochádzajúce zo zrenia v sude. Existujú aj zlaté rumy, ktoré starnú dlhšie ako biele, ale stále sú dobrou voľbou do kokteilov. Aromatické rumy majú pridané rôzne príchute ako kokos, mango, limetka a iné tropické ovocie.

  Ako miešať rumy?

  Je známy fakt, že rum sa dobre mieša so všetkými tmavými nápojmi (napríklad s colou). Chutí však dobre aj s inými destilátmi, v klasických Tiki koktailoch ako mai tai alebo knickerbocker. Prípadne môžete rum zmiešať s kokosovou vodou a šťavami z tropického ovocia.

  Nenechajte si ujsť najnovšie ponuky a zľavy

  Vďaka odberu noviniek sa vždy dozviete o našich novinkách a zľavách.

  Čakajte prosím

  Prihlásenie bolo úspešné

  Prihlásením na odber noviniek súhlasíte so spracovaním osobných údajov.

  Informácie

  Kategórie produktov