Kategórie produktov
Domov»Alkohol»Víno»Červené víno

Červené víno

(12)

Červené víno je vínny nápoj vyrábaný z tmavého hrozna alebo hrozna s tmavou dužinou. Vyrába sa z rôznych odrôd hrozna, ako je cabernet sauvignon, merlot, syrah alebo pinot noir. Červené vína sa vyznačujú svojou tmavou farbou a plnou chuťou a vôňou. Sú ideálne pre chladnejšie dni alebo ako spoločník k jedlám z hovädzieho alebo jahňacieho mäsa. Červené vína sa vyrábajú v rôznych regiónoch po celom svete a každá oblasť má svoje vlastné špecifiká a štýly výroby vína.

12 produktov

  Všetko o červenom víne

  Červené víno je so svojou plnou, robustnou chuťou vhodné k väčšine jedál. Vďaka širokej ponuke sa červené vína hodia k steakom a hamburgerom, ako aj kuraciemu mäsu, rybám alebo bravčovému mäsu. Vďaka zaujímavým a chutným odrodám už myšlienka na podávanie červeného vína s rybami nespôsobí hrôzu v srdciach someliérov. Vyberte si správnu odrodu na popíjanie po večeri alebo spárujte svoj výber s výdatným jedlom.

  Chuťové profily

  Vinice po celom svete zásobujú vinárstva stovkami odrôd hrozna. Cabernet sauvignon, ktorý sa pestuje na celom sveta, obsahuje tóny papriky, zelených olív, ríbezlí a višní. V merlote nájdete tóny jahôd, čerešní a sliviek. Pinot noir ponúka tóny černíc a sliviek.

  Ako spárovať červené víno s jedlom

  Milovníci vína konzumujú obľúbené červené víno s takmer akýmkoľvek jedlom. Najklasickejším párom je víno cabernet sauvignon a steak. Vďaka výraznej chuti môžete cabernet sauvignon kombinovať s výraznými omáčkami a korenenými jedlami. Mimoriadne všestranné víno pinot noir s vysokým obsahom kyselín sa hodí k kačaciemu, bravčovému, kuraciemu mäsu a hríbom. Rovnako ako Pinot noir, aj víno merlot sa dobre hodí k väčšine jedál, vrátane grilovaného mäsa, hríbov, cesnaku a ovocia.

  Nenechajte si ujsť najnovšie ponuky a zľavy

  Vďaka odberu noviniek sa vždy dozviete o našich novinkách a zľavách.

  Čakajte prosím

  Prihlásenie bolo úspešné

  Prihlásením na odber noviniek súhlasíte so spracovaním osobných údajov.

  Informácie

  Kategórie produktov