Biele víno

(21)

Biele víno je vínny nápoj vyrábaný zo svetlého hrozna alebo hrozna so svetlou dužinou. Vyrába sa z rôznych odrôd hrozna, ako je chardonnay, sauvignon blanc, rizling alebo pinot grigio. Biele vína sa vyznačujú svojou svetlou farbou a osviežujúcou chuťou a vôňou. Sú ideálne pre letné dni alebo ako spoločník k jemným jedlám ako napríklad ryby alebo hydinové mäso. Biele vína sa vyrábajú v rôznych regiónoch po celom svete a každá oblasť má svoje vlastné špecifiká a štýly výroby vína.

21 produktov

Cena
Cena: 2 5 
Vlastnosti
Polosladké víno12
Suché víno5
Polosuché víno2

Všetko o bielom víne

Obľúbené sladké biele vína

Rizling je ovocné, sladké a svieže biele víno, ktoré pochádza z Nemecka, ale dnes sa pestuje po celom svete. Môže byť sladké aj suché, v závislosti od toho, kde sa pestuje. Ďalšou skvelou odrodou je moscato, ktorý je ešte sladší ako rizling a často sa používa ako dezertné víno.

Tramín: zázvor, grapefruit

Moscato: hruška, medovka, citrón

Rizling: zelené jablko, limetka

Obľúbené suché biele vína

Čo sa týka suchých vín, nedá sa nič pokaziť klasickým pinotom grigio. Pinot grigio (pestované v severnom Taliansku) má osviežujúcu, suchú chuť s nádychom sladkosti a kôry. Sauvignon blanc môže mať rôzne príchute od ovocných až po pikantné. Ako suchá odroda toto víno úžasne ladí so syrom a bylinkami.

Pinot grigio: broskyňa, citrón

Sauvignon blanc: grapefruit, zelené jablko

Plné biele vína

Hľadáte niečo, čo je trochu plnšie a robustnejšie? Vyskúšajte chardonnay. S bledo až tmavo zlatou farbou môže mať chardonnay ovocné alebo citrusové tóny v závislosti od toho, kde sa hrozno pestuje. Chardonnay má jedinečnú maslovú chuť. Je to vďaka starnutiu v drevených sudov. Keď chardonnay dozrieva v oceľových nádobách, má podobnú chuť ako sauvignon blanc. Tu je niekoľko návrhov plných bielych vín:

Chardonnay: maslo, vanilka, žlté jablko

Muškát: citrus, hruška

S akým jedlo môžete spárovať biele víno?

Biele víno môže byť spárované s mnohými rôznymi jedlami, ale všeobecným pravidlom je držať ho ďalej od červeného mäsa. Pokojne zlaďte svoju fľašu chardonnay s morskými plodmi alebo krémovým rizotom. Môžete tiež vyskúšať pinot grigio s kuracím mäsom alebo morskými plodmi.

Nenechajte si ujsť najnovšie ponuky a zľavy

Vďaka odberu noviniek sa vždy dozviete o našich novinkách a zľavách.

Čakajte prosím

Prihlásenie bolo úspešné

Prihlásením na odber noviniek súhlasíte so spracovaním osobných údajov.

Informácie