Vodka

(13)

Vodka je alkoholický nápoj vyrábaný kvasením a destiláciou rôznych surovín, ako sú obilie, cukrová trstina alebo zemiaková šťava. Vyznačuje sa neutrálnou chuťou a vôňou, preto sa často používa ako základ koktailov. Okrem toho sa vodka často pije samostatne alebo s pomarančovým džúsom. Okrem klasickej vodky existujú aj ochutené vodky.

13 produktov

Všetko o vodke

Ako chutí vodka?

Teoreticky by vodka mala byť bez chuti a zápachu. To je dôvod, prečo sa tak dobre mieša s mnohými prísadami na vytvorenie niektorých z najobľúbenejších klasických kokteilov. Výrobcovia však potrebovali urobiť vodku chutnejšou pre bežného konzumenta, a tak vytvorili ochutenú vodku. Nájdite ich s akoukoľvek príchuťou, akú si viete predstaviť, od ananásu po uhorky a citrusy.

Ovocné vodky sú chutné samy o sebe, ale môžu tiež dodať mimoriadny šmrnc mnohým kokteilom. Neochutená vodka sa mieša takmer s čímkoľvek, pretože je prakticky bez chuti a je ideálna na prípravu Martini, Bloody Mary alebo Cosmopolitanu.

Ako vyrábajú vodku?

Na výrobu vodky väčšina výrobcov používa fermentované obilniny, ako je raž alebo zemiaky. Prémiové odrody môžu pochádzať aj z exotického ovocia. Vodka prechádza viacfázovým destilačným procesom, ktorý mu dodáva značný obsah alkoholu. Z tohto dôvodu mnohí výrobcovia do vodky pridávajú destilovanú vodu.
Sú však aj liehovarníci, ktorí radi udržiavajú obsah alkoholu super vysoký, až 98% objemu alkoholu. Tieto liehoviny je najlepšie na prípravu kokteilov. Väčšina výrobcov vodky pochádza z Ruska, Litvy, Bieloruska a Lotyšska. Veľkej obľube sa tešia aj vodky z Fínska, Švédska alebo Nemecka. Názov vodka je zdrobneninou slovanského slova „voda“.

Nenechajte si ujsť najnovšie ponuky a zľavy

Vďaka odberu noviniek sa vždy dozviete o našich novinkách a zľavách.

Čakajte prosím

Prihlásenie bolo úspešné

Prihlásením na odber noviniek súhlasíte so spracovaním osobných údajov.

Informácie