Kategórie produktov
Titulná stránka»Alkohol»Cognac a brandy

Cognac a brandy

9 produktov

Cena
Cena: 8 44 
Značka
Meukow3
Metaxa3
Courriere1
Divin1
Karpatské Brandy1
Zobraziť viacZobraziť menej
Obsah alkoholu
Objem balenia
0,78
0,51
Zobraziť viacZobraziť menej
Krajina pôvodu
Francúzsko4
Grécko3
Slovensko1
Moldavsko1
Zobraziť viacZobraziť menej

Brandy a cognac sú vyrobené destiláciou vínneho hrozna a dlhým zrením v dubových sudoch, čo im dodáva ich charakteristickú chuť a vôňu. Sú obľúbené ako samostatné nápoje, ale tiež sa používajú ako základ mnohých kokteilov.

Cognac je špeciálny druh brandy, ktorý sa vyrába iba v oblasti Cognac vo Francúzsku. Vyrába sa z vínneho hrozna a musí spĺňať prísne kritériá kvality, aby mohol niesť označenie “Cognac”

Všetko o brandy

Ako sa vyrába brandy?

Brandy pochádza z destilácie vína. Liehovarníci používajú na výrobu brandy širokú škálu vín. Okrem hrozna používajú liehovarníci aj iné ovocné zložky ako marhule, broskyne, jablká, hrušky, čerešne a slivky. Takto sa vyrábajú ovocné brandy s mnohými rôznymi tónmi ako applejack a francúzska eau-de-vie.

Ako vzniklo brandy?

Vinári vynašli brandy náhodou pred stáročiami, keď skúšali recepty, aby boli ich vína „kompaktnejšie“ – aby ich bolo možné ľahšie prepravovať. Chceli odstrániť časť vody z vín, aby sa ľahšie prepravovali, a potom pridať rovnaké množstvo vody, keď sudy dorazili na miesto určenia.
Čoskoro si uvedomili, že tento nový destilát má oveľa komplexnejšiu chuť ako pôvodné víno. Namiesto toho, aby ju opäť zalievali, začali ju predávať ako „pálenku“.

Aký je rozdiel medzi cognac (koňak) a brandy?

Brandy je pre koňak to, čo šumivé víno pre šampanské. Tým myslíme, že všetok koňak je brandy, ale nie každé brandy je koňak. Cognac musí byť vyrobený v regióne Cognac vo Francúzsku, zatiaľ čo brandy môže byť vyrobené kdekoľvek.

Čo znamená VS a VSOP?

Sú to hodnotenia na určenie veku brandy. Brandy VS zrelo najmenej tri roky, zatiaľ čo brandy VSOP dozrievali najmenej štyri roky. VS znamená „Very special“ a VSOP znamená „Very superior old pale“. Existujú aj XO (extra old) brandy, ktoré zrejú minimálne šesť a pol roka. Nakoniec sú tu Hors d’Age alebo vintage brandy, ktoré vznikli 10 a viac rokov pred predajom.

Nenechajte si ujsť najnovšie ponuky a zľavy

Vďaka odberu noviniek sa vždy dozviete o našich novinkách a zľavách.

Čakajte prosím

Prihlásenie bolo úspešné

Prihlásením na odber noviniek súhlasíte so spracovaním osobných údajov.

Informácie

Kategórie produktov