Kategórie produktov
Domov»Alkohol»Tequila

Tequila

(3)

Tequila je alkoholický nápoj vyrábaný z rozdrveného kaktusového ovocia nazývaného modré agave. Vyrába sa iba v štáte Jalisco v Mexiku a aby mohla niesť označenie „Tequila“, musí spĺňať prísne kritériá kvality. Je veľmi obľúbená najmä v Latinskej Amerike a je súčasťou mnohých kokteilov, ako je margarita alebo paloma. Tequila sa vyrába v rôznych stupňoch zrelosti od bielej tequily až po tmavú tequilu s dlhšou dobou zrenia. Tequila má charakteristickú chuť a vôňu agáve a je obľúbená pre svoju osviežujúcu a ostrú chuť.

3 produkty

Cena
Cena: 15 17 
Značka
Jose Cuervo2
Olmeca1
Zobraziť viacZobraziť menej
Objem balenia
0,73
Zobraziť viacZobraziť menej
Krajina pôvodu
Mexiko3
Zobraziť viacZobraziť menej

  Všetko o tequile

  Tequila je destilát z regiónu Jalisco v Mexiku vyrobený fermentáciou cukrov nachádzajúcich sa v rastline modrej agáve. Tento proces vytvára alkoholický nápoj, ktorý všetci poznáme a milujeme – a za to sme navždy vďační.

  Typy tequily

  Kokteily Margarita, Tequila sunrise alebo La Palomas by nemohli existovať bez fľaše dobrej tequily.

  Existuje niekoľko druhov tequily, ktoré musíte spoznať: strieborná tequila, zlatá tequila, reposado, añejo a extra añejo. „Plata“ alebo „strieborná“ blanco tequila je nestarnutá, takže má pravú chuť modrej agáve. Joven tequila, ako už názov napovedá, je mladá, alebo je to zmes blanco a starnutej tequily. Mnoho nadšencov destilátov ju nazýva „zlatá tequila“ pre jej svetlohnedú farbu, ktorá je odvodená od pridaných chutí, ako je karamel.

  Pre tequilu, ktorá zreje v sudoch z bieleho dubu alebo francúzskeho duba sa používa označenie reposado tequila. Výrobcovia si väčšinou vyberajú sudy, ktoré už použili na iné liehoviny, aby im dodali komplexnú chuť. Starnú minimálne dva mesiace a menej ako rok.

  „Stará“ alebo añejo tequila starne jeden až tri roky, zatiaľ čo extra añejo tequily starnú viac ako tri roky. Môžu mať tóny kvetov a vanilky.

  Ako miešať tequilu?

  Okrem tradičnej Margarity existuje mnoho ďalších receptov na kokteily, ktoré si môžete pripraviť s tequilou. Ak máte po ruke pomarančový džús, skúste ho zmiešať s bielou alebo zlatou tequilou. Prípadne zmiešajte suchý vermuth s blanco tequilou pre jedinečný druh martini. Ak chcete svojmu tequile dodať zdravý nádych, zmiešajte ju s čerstvou ananásovou šťavou. Mnohí milovníci tequily ju radi popíjajú v kombinácií so soľou a limetkou (alebo citrónom).

  Nenechajte si ujsť najnovšie ponuky a zľavy

  Vďaka odberu noviniek sa vždy dozviete o našich novinkách a zľavách.

  Čakajte prosím

  Prihlásenie bolo úspešné

  Prihlásením na odber noviniek súhlasíte so spracovaním osobných údajov.

  Informácie

  Kategórie produktov