Kategórie produktov
Titulná stránka»Alkohol»Vodka

Vodka

15 produktov

Cena
Cena: 0 36 
Značka
FLY3
Żubrówka3
Frucona2
Fire&Ice2
Nicolaus1
St. Nicolaus1
Belvedere1
Absolut1
Zobraziť viacZobraziť menej
Obsah alkoholu
Objem balenia
0,711
0,21
0,51
0,041
Zobraziť viacZobraziť menej
Krajina pôvodu
Švajčiarsko5
Slovensko4
Poľsko4
Švédsko1
Zobraziť viacZobraziť menej

Vodka je alkoholický nápoj vyrábaný kvasením a destiláciou rôznych surovín, ako sú obilie, cukrová trstina alebo zemiaková šťava. Vyznačuje sa neutrálnou chuťou a vôňou, preto sa často používa ako základ koktailov. Okrem toho sa vodka často pije samostatne alebo s pomarančovým džúsom. Okrem klasickej vodky existujú aj ochutené vodky.

Všetko o vodke

Ako chutí vodka?

Teoreticky by vodka mala byť bez chuti a zápachu. To je dôvod, prečo sa tak dobre mieša s mnohými prísadami na vytvorenie niektorých z najobľúbenejších klasických kokteilov. Výrobcovia však potrebovali urobiť vodku chutnejšou pre bežného konzumenta, a tak vytvorili ochutenú vodku. Nájdite ich s akoukoľvek príchuťou, akú si viete predstaviť, od ananásu po uhorky a citrusy.

Ovocné vodky sú chutné samy o sebe, ale môžu tiež dodať mimoriadny šmrnc mnohým kokteilom. Neochutená vodka sa mieša takmer s čímkoľvek, pretože je prakticky bez chuti a je ideálna na prípravu Martini, Bloody Mary alebo Cosmopolitanu.

Ako vyrábajú vodku?

Na výrobu vodky väčšina výrobcov používa fermentované obilniny, ako je raž alebo zemiaky. Prémiové odrody môžu pochádzať aj z exotického ovocia. Vodka prechádza viacfázovým destilačným procesom, ktorý mu dodáva značný obsah alkoholu. Z tohto dôvodu mnohí výrobcovia do vodky pridávajú destilovanú vodu.
Sú však aj liehovarníci, ktorí radi udržiavajú obsah alkoholu super vysoký, až 98% objemu alkoholu. Tieto liehoviny je najlepšie na prípravu kokteilov. Väčšina výrobcov vodky pochádza z Ruska, Litvy, Bieloruska a Lotyšska. Veľkej obľube sa tešia aj vodky z Fínska, Švédska alebo Nemecka. Názov vodka je zdrobneninou slovanského slova „voda“.

Nenechajte si ujsť najnovšie ponuky a zľavy

Vďaka odberu noviniek sa vždy dozviete o našich novinkách a zľavách.

Čakajte prosím

Prihlásenie bolo úspešné

Prihlásením na odber noviniek súhlasíte so spracovaním osobných údajov.

Informácie

Kategórie produktov