Whisky

(24)

Whisky je alkoholický nápoj vyrábaný kvasením a destiláciou obilných zŕn, ako je pšenica, jačmeň alebo kukurica. Whisky je veľmi obľúbená po celom svete a je vyrobená v mnohých krajinách. Existuje niekoľko druhov, napríklad bourbon, škótska, írska alebo japonská whisky. Všetky druhy sa vyznačujú jedinečnou chuťou, vôňou a vlastným procesom výroby. Whisky sa často pije samostatne alebo ako súčasť kokteilov. Okrem toho sa používa aj v kuchyni na prípravu rôznych marinád alebo dezertov.

1–20 z 24

Cena
Cena: 11 160 
Značka
Jack Daniel's7
Johnnie Walker3
Arran1
GlenDronach1
Maker's Mark1
Speyburn1
Talisker1
Aberlour1
Bowmore1
Basil Hayden's1
Woodford1
Glenfiddich1
Chivas1
Laphroaig1
Highland Park1
Jim Beam1
Zobraziť viacZobraziť menej
Obsah alkoholu (%)
Obsah alkoholu (%): 3546
Objem balenia (l)
0,722
1,02
Zobraziť viacZobraziť menej
Krajina pôvodu
Veľká Británia13
USA11
Zobraziť viacZobraziť menej

  Všetko o whisky

  Zjednodušene by sme mohli povedať, že whisky je alekoholický nápoj vyrobený zo zmesi fermentovaných obilnín. Ale ako väčšina znalcov vie, svet liehovín je oveľa komplikovanejší. V skutočnosti kategória whisky zahŕňa obrovské množstvo liehovín, od bourbonu po škótsku whisky. Aby sa vytvorili úplne nové chute, liehovary neustále experimentujú s rôznymi druhmi obilia.

  Prečo sa niekedy volá whisky a inokedy whiskey?

  Ak ste fanúšikom tohto elegantného moku, pravdepodobne ste už na svojich fľašiach čítali obe verzie názvu. Jednoducho povedané, „whisky“ bez „e“ pochádza z liehovarov v Škótsku, Kanade alebo Japonsku. Ak chcete ochutnať niektorú z týchto whisky, fľaše budú označené nápisom „ scotch whisky “, „ canadian whisky “ alebo „ japanese whisky “. „Whiskey“ s „e“ pochádza z Írska a Spojených štátov.

  Aký je proces výroby whisky?

  Výroba whisky začína výrobou kaše zo zŕn kukurice, pšenice, raže alebo sladového jačmeňa. Je to podobné ako pri výrobe iných destilátov (napríklad pri výrobe vodky). Výslednú chuť a pocit v ústach určí dominantné zrno použité v kaši. Tá sa fermentuje, destiluje a dozrieva (s výnimkou bielej whisky). Následne sa plní do fliaš. Aby sme mohli hovoriť o whisky, technicky musí mať aspoň 40 % obsah alkoholu.

  Aké sú obľúbené druhy whisky?

  Existuje toľko druhov whisky. Medzi najobľúbenejšie patrí írska whisky, single malt whisky, americká whisky, japonská whisky, škótska whisky, bourbon a Tennessee whisky. Každá z týchto odrôd sa vyrába, destiluje, mieša a dozrieva inak, aby získala svoju jedinečnú chuť a pocit.

  Prečo sú staršie whisky lepšie?

  To úplne závisí od vašich preferencií chuti. Staršie whisky majú viac dubovitosti, pretože roky strávili v sudoch. Mnoho ľudí uprednostňuje staršie whisky, pretože ich chuťový profil je považovaný za komplexnejší. Starnutie tiež neutralizuje akékoľvek drsné chuťové prvky a prispieva k jemnejšiemu nápoju. Existuje však veľa mladších, cenovo dostupnejších druhov whisky, ktoré sú rovnako chutné.

  Najnovšie články v našom blogu

  Nenechajte si ujsť najnovšie ponuky a zľavy

  Vďaka odberu noviniek sa vždy dozviete o našich novinkách a zľavách.

  Čakajte prosím

  Prihlásenie bolo úspešné

  Prihlásením na odber noviniek súhlasíte so spracovaním osobných údajov.

  Informácie