Kategórie produktov
Domov»Alkohol»Víno

Víno

(53)

Náš vínny sortiment ponúka širokú škálu kvalitných vín od výrobcov z celého sveta. V našej ponuke nájdete vína z rôznych odrôd hrozna, ako je cabernet sauvignon, chardonnay, merlot alebo syrah. Okrem toho ponúkame aj vína s dlhšou dobou zrenia a vína z výberových odrôd. Vychutnajte si chuť našich vín počas večere s priateľmi alebo len tak pre radosť. Vyberte si z našej ponuky a nechajte sa uniesť svetom vína!

1–20 z 53

Cena
Cena: 1 5 
Značka
Movino10
Royalsekt3
Stradivari3
Sollus2
Corte Viola2
Gemma2
Terre del Sole1
Silentium1
Dr. Wein Eger1
Kunzmann1
Moscato1
Zobraziť viacZobraziť menej
Farba
Biele29
Červené19
Ružové5
Cukornatosť
Polosladké26
Suché17
Polosuché4
Sladké3
Krajina pôvodu
Maďarsko28
Slovensko11
Moldavsko7
Poľsko3
Taliansko3
Nemecko1
Zobraziť viacZobraziť menej

Všetko o víne

Víno je alkoholický nápoj, ktorej hlavnou hviezdou je hrozno. Vína zvyčajne obsahujú vodu, alkohol, aromatické látky a kyseliny, ktoré sa spájajú a dodávajú každej odrode osobitú chuť a charakter.

Hoci sa tento nektár bohov môže javiť ako jednoduchý alkoholický nápoj, niekoľko zložitých faktorov dáva každej odrode osobitú chuť, vôňu, kyslosť a sladkosť. Väčšina vín je mierne až stredne kyslá a v závislosti od odrody môžu byť mierne alebo veľmi sladké. Suché odrody majú veľmi nízky obsah cukru. Rôzne odrody majú komplexné arómy, pričom niektoré majú vôňu bobúľ, zatiaľ čo iné majú kvetinovú vôňu. Lokalita, v ktorej sa hrozno pestuje, má taktiež výrazný vplyv na chuť vína. Napríklad vinohrady vo Francúzsku budú produkovať iné hrozno ako vinárstva v Toskánsku kvôli rozdielom v podnebí, pôde, vystavení slnku a mnohým ďalším faktorom.

Populárne druhy vína

Medzi dva najobľúbenejšie druhy patria biele a červené vína. Tieto sa ďalej delia na podtypy, vďaka čomu máte na výber celý rad možností. Existujú, samozrejme, vína vyrobené výlučne z jednej odrody viniča. Mnoho vinárov tiež vytvára zmesi, ktoré vám môžu poskytnúť to najlepšie z dvoch alebo viacerých odrôd. Červené majú jemnú a bohatú chuť so zamatovým zakončením, zatiaľ čo biele vína majú sviežu chuť s kvetinovými vôňami a ovocnými tónmi.

Medzi obľúbené červené vína patria cabernet sauvignon, merlot, syrah, pinot noir a ďalšie. Cabernet sauvignon je plné červené víno s príchuťou tmavého ovocia a nádychom korenia a dubu.

Medzi najznámejšie biele vína patria chardonnay, sauvignon blanc, rizling a ďalšie. Znalci vína milujú chardonnay pre jeho citrusové tóny a tropickú chuť. Suché vína sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí milujú svoje vína svieže a kyslé.

Šumivé vína sú ideálne pre všetky slávnostné chvíle. Šumivé odrody sú zvyčajne biele alebo ružové, ale prichádzajú aj v červenej farbe. Ak chcete zavŕšiť jedlo na sladko, vyskúšajte jedno z mnohých delikátnych dezertných vín.

Párovanie vín s jedlami

Vyberáte vínu k jedlu? Zvážte niekoľko všeobecných pravidiel, ktoré treba mať na pamäti pri plánovaní jedálneho lístka a ponuky vína. Víno, ktoré podávate, musí byť kyslejšie ako vaše jedlá. Chuť vína a jedla sa musí do určitej miery zhodovať. Červené odrody sa dobre hodia k receptom s výraznou chuťou, zatiaľ čo biele druhy sa hodia k ľahkým jedlám, ako je kuracie mäso alebo morské plody.

Nenechajte si ujsť najnovšie ponuky a zľavy

Vďaka odberu noviniek sa vždy dozviete o našich novinkách a zľavách.

Čakajte prosím

Prihlásenie bolo úspešné

Prihlásením na odber noviniek súhlasíte so spracovaním osobných údajov.

Informácie

Kategórie produktov